نسل موزیک

پوستی زیبا نخواهید داشت اگر این 5 خوراکی را مصرف کنید

پوست بازتابی از درون بدن است، بنابراین  باید در مورد آنچه که می خورید بسیار دقیق باشید.

آکنه، چروک، لکه ، سیاهی های زیر چشم همه از مشکلات پوستی است که هر کس با آنها مشکل  دارد. گاهی اوقات، تبلیغاتی که برای زیبایی وجود دارد را برخی از افراد باور دارند و فکر می کنند این تبلیغات با پوست شان معجزه می کند. پوست بازتابی از درون بدن است، بنابراین  باید در مورد آنچه که می خورید بسیار دقیق باشید. بنابراین، اجازه دهید ما همه مواد غذایی که برای پوست ضرر دارند برایتان بشماریم.
1 - قند
مصرف  بیش از حد از قند  می تواند منجر به مشکلات پوستی شود . محتوای قند بالا در خون می تواند  به پروتئین کلاژن پوست آسیب برساند ، چون  منجر به چین و چروک و خطوط ریز می شود . با کاهش قند، می توانید تفاوت را در پوست خود احساس  کنید.
2 - نمک
اگر در دهه ۴۰ هستید باید  نگران پوست خود باشید و مصرف نمک  را کاهش دهید. کاهش نمک بسیار خوب است. زمانی که  به میانسالی  رسیدید ، نمک بیش از حد ، بر روی صورت  پف کردگی زیر چشم را بوجود می آورد. زیاده از حد نمک منجر به احتباس آب و تورم می شود.بنابراین ، کمتر نمک  بخورید تا زیبایی پوست حفظ شود.
3 - کافئین
اگر عاشق قهوه یا کافئین هستید، باید این را بدانید که کافئین کورتیزول بدن را افزایش می دهد و موجب   پیری زود رس می شود و آب بدن را افزایش می دهد و می تواند منجر به چین و چروک شود. به جای قهوه چای سبز بنوشید. چای سبز یک عنوان یک آنتی اکسیدان فوق العاده است.
4 - غذاهای با چربی های ترانس
افرادی که عاشق پوست و سلامتی خود هستند باید از چربی ترانس دوری کنند. چربی ترانس چربی های ساخته شده در غذاهای آماده و مارگارین هستند.این چربی ها شریانها را می بندد و نمی گذارد آب به سلول ها برسد. چربی تک اشباع شده طبیعی مانند روغن زیتون و نارگیل از پوست  در برابر رادیکال های آزاد محافظت می کند.
5 - غذاهایی با قند خون بالا
اگر می خواهید پوست نرمی داشته باشید باید غذاهایی با قند خون بالا مانند نان سفید، پاستا، سیب زمینی، غلات های به حداقل برسانید. اینها قند خون را بالا می برد و در نهایت  با شکستن کلاژن و الاستینپوست زود پیر می شود. کلاژن و الاستینپوست دو پروتئین حیاتی برای سلامت پوست است.

برچسب ها