نسل موزیک

مراقب این پنج اشتباه رایج در آرایش صورت تان باشید

داشتن یک کیف لوازم آرایش با مارک های عالی و رنگ های خوش رنگ دلیل بر زیبا شدن نیست. بلکه کافی است بلد باشیم چطور از لوازم آرایش برای برطرف کردن ایرادهای چهره مان استفاده کنیم. از طرفی گاهی آرایش کردن باعث بالا رفتن سن می شود. برای آنکه مرتکب این خطاها نشویم, به این موارد دقت کنید.

قدم اول: زمینه سازی مناسب
برای برطرف شدن بعضی ایرادهای چهره و پوست باید از کرم پودر مناسب استفاده کرد. کرم پودر مناسب برای پوست های چرب, باید SPF حداقل 15 داشته باشد. از طرفی این کرم پودر بهتر است از انواع جامد انتخاب شود. کرم پودر را روی صورت مالیده و آن را با دست روی پوست بمالید, سپس با پد مناسب, میزان اضافی آن را بگیرید. برای پوست های خشک, کرم پودر مایه با SFP, 20 تا 42 است. اگر پوست تان مختلط است, از کرم پودرهایی که فاز آبی بیشتری دارند, استفاده کنید. بنابراین با استفاده از کرم پودر وضعیت پوست بهبود پیدا می کند. از طرفی با استفاده از کرم پودر جای اسکارهای احتمالی ناشی از جوش زدن, ترمیم رنگ پوست افرادی که دچار کک و مک یا دیگر مشکلات هستند از همین طریق امکان پذیر است.
قدم دوم: هم رنگ پوست
حتما این اصطلاح یا جمله را شنیده اید که: «کرم پودر باید خوب روی صورت بخوابد» این یعنی اینکه شما باید نکته اول و همین نکته دوم یعنی انتخاب کرم پودر مناسب با پوست صورت را مد نظر قرار دهید. به این ترتیب کرم پودری که روی پوست می زنید زیر ساخت خوبی برای رفع ایرادهای احتمالی صورت مانند کک و مک, لک و... خواهد بود. اگر کرم پودر مناسب پوست نباشد, صورت زشت و پیر نشان داده می شود. برای این کار کافی است مقدار مناسبی از کرم پودر را پشت دست یا روی گردن بزنید و رنگ و کیفیت آن را ببینید.
نکته: کرم پودری که خوب روی صورت نخوابد, پوست صورت را گچی یا چروک خورده نشان می دهد.
قدم سوم: مکان نامناسب
در مورادی بعضی از لوازم آرایشی, در مکان مناسبی در صورت استفاده نمی شود. یکی از این اشتباه ها استفاده از رژ گونه درست روی برجستگی گونه و امتداد ندادن آن به سمت بالای صورت یعنی سمت شقیقه هاست. به این ترتیب گونه به صورت غیرعادی دیده می شود. بعضی نیز رژ گونه را خیلی پایین تر از برجستگی گونه استفاده می کنند که این مساله نیز باعث ایجاد حس افتادگی گونه و پیر شدن صورت می شود. بهترین شیوه استفاده از رژ گونه, استفاده آن در ناحیه برجستگی گونه و امتداد دادن آن به سمت بالاست. البته شیوه دیگر نیز استفاده از رژ گونه درست کمی پایین تر از برجستگی گونه به سمت بالا است.
قدم چهارم: رنگ نامناسب
گاهی همه اصول استفاده از لوازم آرایشی را می دانید اما رنگ ها را نامناسب انتخاب و استفاده می کنید. این هم یک اشتباه آرایشی است که صورت را نا زیبا می کند. مثلا استفاده از رژ گونه با رنگی کاملا متفاوت از رژ لب است. رنگ رژ لب و رژ گونه باید هم رنگ باشد و هر دوی آنها با رنگ پوست سازگار باشد. مثلا استفاده از رنگ های روشن که باعث پریدگی رنگ افرادی که پوست سفید دارند, اشتباه است. لوازم آرایشی باید چهره را بشاش نشان دهند.
قدم پنجم: رفع ایرادها
استفاده از بعضی لوازم آرایشی باعث رفع ایرادهای چهره می شود. مثلا افرادی که مشکلی در ناحیه لب یا پشت لب شان دارند می توانند با استفاده از خط لب این مشکل را تا حد زیادی برطرف کنند. رنگ این وسیله آرایشی باید خیلی ملایم باشد تا مشخص نشود از آن استفاده شده است.
شاخص نکنید
افرادی گه دور چشم شان به هر دلیل اعم از کهولت سن و یا استفاده نکردن از کرم دور چشم, چروک شده است, نباید دور چشم شان را به شکلی کرم پودر یا سایه بزنند که این چروک ها مشخص تر شوند. بنابراین استفاده از سایه های زیر و بالای پلک که رنگ شان خیلی روشن و شاخص است, مناسب نیست. این رنگ ها باعث مشخص تر شدن چروک های دور چشم می شود.

برچسب ها