نسل موزیک

پر هوادارترین خواننده‌های ایرانی در شبکه‌های اجتماعی

 

این روزها با گسترش شبکه های اجتماعی, این مکان ها یه یکی از بهترین ابزارها برای تبلیغات و همچنین معرفی چهره ها مبدل شده است که می تواند پلی بدون واسطه بین هواداران و هنرمندان باشند.

نسل موزیک: اما این رسانه‌ها حالا خود محل رقابتی شده میان این چهره‌ها. در اینجا نگاهی داشته‌ایم به خواننده‌هایی که صفحاتشان در شبکه‌های مجازی بیشترین دنبال کننده را دارد.

فرزاد فرزین؛ ‎ ‎ ۱،۱۷۹، ۰۰۰ طرفدار و دنبال کننده«فرزاد فرزین» خواننده مطرح موسیقی پاپ که به جز خوانندگی تجربه ترانه سرایی، آهنگسازی و بازیگری را نیز در کارنامه هنری خود ثبت کرده، بیشترین تعداد طرفدار و دنبال کننده را در میان خوانندگان رسمی موسیقی پاپ از آن خود کرده است. صفحه او در یکی از شبکه‌های مجازی از ۵ سال پیش فعالیتش را آغاز کرده و جزو شلوغ‌ترین صفحات مجازی در بین کاربران ایرانی به شمار می‌رود. در سال گذشته وی حدود ۴۸۲ هزار طرفدار و دنبال کننده را از آن خود کرده بود که ناگهان این روند صعود شتابی خاصی گرفت و به رقم کنونی رسید. بی‌شک فرزاد فرزین جزو موفق‌ترین و مطرح‌ترین خواننده‌های حال حاضر موسیقی پاپ ماست و طرفداران پرشماری نیز دارد؛ طرفدارانی که به سبب اجراهای زنده خوب فرزین به او لقب «شو من» داده‌اند.

احسان خواجه امیری؛ ۱،۰۲۱،۰۰۰ طرفدار و دنبال کننده«احسان خواجه امیری» که آلبوم‌های موفقی چون «عاشقانه‌ها» و همکاری با چهره‌های سر‌شناسی همچون «روزبه بمانی» را در کارنامه خود دارد در مکان دوم این لیست قرار دارد. خواجه امیری در سال گذشته با ۶۸۲ هزار طرفدار و دنبال کننده در صدر این جدول قرار داشت. با اینحال او نیز از سال گذشته روند صعودی قابل توجهی داشته و حدود ۴۰۰ هزار طرفدار و دنبال کننده به صفحه او افزوده شده است، روندی که شتابش تحسین برانگیز است و شاید به موفقیت‌های آلبوم هایش برگردد.

گروه سون؛ ۹۴۳،۰۰۰ طرفدار و دنبال کنندهرتبه ۳ جدول متعلق به گروه ۳ نفره موسیقی یعنی «سون» است که «آرش قنادی»، «کیارش پوزشی» و «امیر قنادی» آن را تشکیل می‌دهند. این گروه در سال‌های اخیر با انتشار آلبوم «دوستت دارم» و تک آهنگ‌هایی در فضای اینترنت و نیز برگزاری کنسرت‌های متعدد در تهران و شهرستان‌ها جایگاه خوبی را در میان دوستداران موسیقی پاپ کسب کرده است. «سونی‌ها» از ۵ سال پیش به شبکه‌های اجتماعی پیوسته‌اند و فاصله بسیار کمی با نفر دوم این جدول دارند. آن‌ها در یک سال گذشته عملکرد خوبی در عرصه موسیقی داشته‌اند و روند رو به رشد تعداد لایک‌های این گروه در فضای مجازی همانند دو نفر پیشین پرشتاب بوده است.

محسن یگانه؛ ۹۰۱،۰۰۰ طرفدار و دنبال کننده«محسن یگانه» خواننده پرطرفدار موسیقی پاپ که اینک هوادارانش از او به عنوان نابغه یاد می‌کنند، نفر چهارم این لیست است. وی علاقه بسیار زیادی به عکاسی دارد و سعی می‌کند در هر شهری که به اجرای کنسرت می‌پردازد، عکسی به یادگار و به قول خودش به شکل خود پیکچرینگ از خود و طرفدارانش گرفته و در صفحات مجازی‌اش منتشر کند. یگانه هر از چندگاهی به صفحه شخصی خود سر می‌زند و از طریق بخش نظرات با هوادارانش همکلام می‌شود و بعضا فضای شادی را هم در فرصت مکالمه با هوادارانش ایجاد می‌کند که همین موضوع باعث جذب علاقمندان موسیقی به وی می‌شود؛ گویی او هنوز هم «رگ خواب» مخاطبان موسیقی پاپ را دست دارد.

محسن چاوشی؛ ۸۵۳،۰۰۰ طرفدار و دنبال کنندهمحسن چاوشی که از او به عنوان محبوب‌ترین خواننده موسیقی پاپ یاد می‌شود، یکی دیگر از افرادی است که شمار بسیاری از طرفدانش وی را در دنیای مجازی دنبال می‌کنند و در رده پنجم این لیست قرار دارد و با وجود اینکه وی تا به حال در هیچ صحنه‌ای نتوانسته با هواداران خود دیدار کند اما دوستدارانش جزو متعصب‌ترین طرفداران عرصه موسیقی به شمار می‌روند.این نکته را می‌توان نقطه عطف فعالیت‌های وی دانست چرا که نشاندهنده هوش بالا و توانایی او در حفظ و افزایش تعداد طرفدارانش است. در سال گذشته آقای خاص موسیقی را ۴۵۹ هزار نفر در یکی از شبکه‌های اجتماعی دنبال می‌کردند و امروز بیش از ۸۵۰ هزار نفر مشتاقش هستند.

سیروان خسروی، ۷۴۱،۰۰۰ طرفدار و دنبال کننده«سیروان خسروی» نفر بعدی این لیست است؛ خواننده‌ای که در ماه‌های اخیر اجراهای موفقی در تهران و شهرستان‌های مختلف را تجربه کرده و روی استیج نمایش قابل قبولی از خود به نمایش گذاشته است. خسروی در صفحه خود مسائل مختلفی را با مخاطبانش در میان می‌گذارد و در واقع از فرصت حضور در شبکه‌های اجتماعی برای گفتگو با هوادارانش کمال استفاده را می‌کند. لازم به ذکر است که در سال گذشته ۵۲۷ هزار هوادار وی را در یکی از صفحات اجتماعی دنبال می‌کردند. اوبه تازگی نیز اپلیکشنی به نام خودش در اینترنت در دسترس عموم قرا داده است.
او که در سال گذشته در جایگاه بهتری در این عرصه قرار داشت، امروز در رده ششم این لیست قرارت گرفته است. در حالی که او روزانه مطالب و عکس‌هایی از خودش را منتشر می‌کند و در انتشار تک آهنگ و برگزاری کنسرت نیز فعال است.

حمید عسکری؛ ۶۹۹،۰۰۰ طرفدار و دنبال کنندهخواننده آلبوم‌های سه گانه «کما» و «خوشبختی» را نیز طرفداران بسیاری در یکی از صفحات مجازی دنبال می‌کنند. وی نفر هفتم این لیست است. عسکری این روز‌ها علاوه بر آماده سازی آلبوم جدیدش، در پروژه‌های سینمایی نیز به عنوان بازیگر حضور دارد.وی نیز با وجود این آمار از جایگاه نسبتا خوبی برخوردار است و نسبت به سال گذته پیشرفت چشمگیری داشته است. نقش انتشار خوب آلبوم خوب خوشبختی در این پیشرفت را نباید نادیده گرفت.

رضا صادقی؛ ۶۴۵،۰۰۰ طرفدار و دنبال کننده«رضا صادقی» نفر هشتم لیست ما است که در سال گذشته ۲۷۴ هزار طرفدار اخبار وی را از طریق صفحه شخصی‌اش در یکی از شبکه‌های مجازی دنبال می‌کردند. وی که چندی است صاحب دختری با نام «تیارا» شده؛ از طریق این صفحه عکس‌هایی مشترک با فرزندش را منتشر می‌کند.
طرفداران او نیز صفحه‌ای به نام «دولت عشق» را اداره می‌کنند که پایگاهی برای مشکی پوشان و دوستداران آقای مشکی پوش به شمار می‌رود.
 
زانیار خسروی؛ ۵۴۲،۰۰۰ طرفدار و دنبال کننده«زانیار خسروی» برادر کوچک‌تر سیروان که زمستان ۹۲ اولین اولین آلبوم رسمی خود را منتشر کرد، نفر نهم لیست است. صفحه وی در سال گذشته با ۳۹۲ هزار طرفدار جزو شلوغ‌ترین صفحات مجازی به شمار می‌آمد اما امسال وی راه درازی برای پیمودن در این مسیر دارد. زانیار نیز همانند برادرش عکس‌ها و مطالبی از خودش را در این صفحات در اختیار دوستدارانش قرار می‌دهد و گا‌ها ویدیوهایی کوتاه از اجرا‌هایش را به اشتراک می‌گذارد.
 
بنیامین بهادری؛ ۴۸۱،۰۰۰ طرفدار و دنبال کنندهخواننده قطه پرطرفدار «خاطره‌ها» که روزهای سختی را به خاطر از دست دادن همسرش و یکی از بهترین دوستان خود «نیما وارسته» پشت سر گذاشته است، در جایگاه دهم این لیست قرار دارد. وی عکس‌هایی از تنها دخترش به نام «بارانا» را در صفحه خود منتشر می‌کند که مورد توجه بسیاری از دوستداران موسیقی او قرار گرفته است.ثبت لحظه‌های روزمره و به اشتراک گذاشتن آن‌ها مقوله‌ای است که این روز‌ها نه تنها بنیامین بلکه در میان دیگر همکاران او باب شده است و طرفداران آنان بدون شک از این موضوع خوشحالند و می‌توانند از لحظه به لحظه هنرمند محبوب خود باخبر شوند.
به غیر از این اسامی، بسیاری دیگر از هنرمندان موسیقی صفحاتی در فیس بوک دارند که طبیعتا طرفدارانی نیز دارد و البته گاهی صحت آن‌ها یا دست کم صحت بخشی از آن‌ها محل سوال است. چهره‌هایی که از آن‌ها نوشتیم ستاره هستند و طبیعتا طرفدار دارند اما در فضای مجازی فراوانند افرادی که من و شما اصلا نمی‌شناسیمشان اما افزون بر چند ده هزار نفر طرفدار دارند.

برچسب ها