نسل موزیک

چطور خانه را بزرگ تر جلوه دهیم؟

یاد حیاط های قدیمی و گلکاری و حوض نقلی وسط حیاط به خیر...

 

حالا حیاط خانه به چند عدد گلدان بزرگ و کوچک کنار پنجره یا گل های آپارتمانی تبدیل شده است و تمام طول و عرض خانه به اندازه یکی, دو تا از اتاق های خانه های قدیمی است. این هم نوعی تغییر در راستای تمدن و گسترش جوامع است اما نگران نباشید, همین خانه های نقلی را هم می توان به ترفندهایی بزرگ و زیباتر از آنچه هستند, جلوه داد.
- از در ورودی شروع کنید: یک آینه و کنسول در قسمت ورودی خانه بزنید. این ورودی می تواند پاگرد اختصاصی آپارتمان در آپارتمان های تک واحد و یا کنار در ورودی در آپارتمان های بدون پاگرد اختصاصی باشد. بالای آینه تعدادی چراغ کم مصرف ریز هالوژن نصب کنید. به این ترتیب با نورپردازی ساده و وجود آینه, فضای در ورودی بزرگ می شود.
- برای اتاق نشیمن: اگر فضای این بخش از خانه کوچک است, با قرار دادن یک کاناپه راحتی بدون تکیه گاه در مرکز دید اتاق و قرار دادن کاناپه های ظریف در اطراف آن, فضای اتاق بزرگ تر دیده می شود. رنگ روشن نیز به بزرگ تر شدن فضا کمک می کند.
- آینه و انعکاس فضا: در برخی مکان ها که فضا مسدود می شود, مانند راهروها, می توانید با استفاده از آینه های قدی ساده بدون قاب, فضا را بزرگ تر جلوه دهید. حواس تان باشد این آینه ها نباید قاب داشته باشند تا خودشان عامل ایجاد فضای محدود نباشند.
- در آشپزخانه: اغلب آشپزخانه ها "اپن" هستند. بنابراین بخشی از فضا و دکوراسیون خانه محسوب می شوند. برای آنکه آشپزخانه مکانی خفه و بسته نباشد, از کابینت های کمتر و با رنگ روشن تر و تعداد ویترین های شیشه ای بیشتر استفاده کنید. به این ترتیب هم فضا بزرگ تر می شود و هم اینکه از نظر دکوراسیون, فضا زیباتر و دلبازتر می شود.

برچسب ها