نسل موزیک

تاثیر شگفت انگیز این خوراکی ها بر روی احساس شما

بافت نرم و لطيف، عطر سرمست‌كننده و رنگ زيبا از امتيازات اين ميوه تابستاني است. علاوه بر اين هلو داراي مقادير بالايي ويتامين C است. ويتاميني كه روي روحيه و تمايلات عاشقانه شما به شدت تاثيرگذار است.

 

اگر احساس مي‌كنيد افسرده‌‌ايد، اگر فكر مي‌كنيد در روابط زناشويي‌تان به بن‌بست رسيده‌ايد، اگر در عشق شكست خورده‌ايد اين مطلب را بخوانيد.

 

نسل موزیک؛ شايد باور آن دشوار باشد اما هر لقمه‌اي كه مي‌جويم و فرو مي‌دهيم، تاثيري فراتر از تصور ما روي  سلامت جسم، روح و ارتباطات پيرامون ما مي‌گذارد. در بين مواد غذايي، گروه بزرگ و متنوعي از لبنيات، سبزيجات و پروتئين وجود دارد كه روي روابط عاطفي، احساسي و زناشويي تاثير مثبت و شگفت‌انگيزي دارد.

 

هر ماده غذايي كه مي‌خوريم داراي آنزيم‌هايي است كه مستقيما روي ترشح هورموني و در نتيجه روي تبادل عاطفي و روابط زناشويي و عاشقانه ما تاثير مثبت يا منفي مي‌گذارد. در ادامه فهرستي از مواد غذايي عشق‌آفرين را با هم مرور مي‌كنيم.

 

 شكلات، سنبل عاشقي:

 

 به باور مردمان آزتك، ساكنان باسـتاني قاره آمريكا، شكلات به خصــوص شكلات تلــخ آدم‌ها را در حال و هوايي شادتر و عاشقانه‌تر قرار مي‌دهد. واقعيت اين است كه شكلات باعث ترشح سروتونين مي‌شود علاوه بر اين آنزيم رفنيل اتيل آمين باعث آزاد شدن هورمون اندورفين شده و روحيه‌اي شاد و مهربان به شما مي‌دهد كه اساس هر رابطه عاشقانه‌اي است.

 

پيشنهاد: اولويت با شكلات تلخ است.

 

قهوه؛ تلخ اما دوست‌داشتني:

 

حتما مي‌دانيد كه قهوه داراي كافئين است و اين ماده فعاليت مغز و بدن را تشديد مي‌كند پس اگر قهوه را در برنامه غذايي خود قرار دهيد مطمئن باشيد تاثير مثبت آن را در روابط‌تان مشاهده مي‌كنيد.

 

نكته 1: مصرف زياد قهوه باعث پرخاشگري مي‌شود.
نكته 2: تاثير قهوه روي خانم‌ها بيشتر از آقايان است.

 

خشكبار؛ مقوي، كم‌حجم، جادويي:

 

پسته، گردو، بادام، فندق، بادام‌هندي و... از تاثيرگذارترين مواد غذايي بر سيستم بدن انسان هستند. مغزها داراي درصد بالايي از چربي‌هاي مفيد هستند كه كاركرد اندام‌هاي عصبي را به شدت بهبود بخشيده و بر خلقيات و روحيه افراد تاثير مثبت دارد.

 

احتياط: مصرف بيش از حد خشكبار باعث تحريك پوست، خارش و گرمي مي‌شود.

 

هلو؛ ميوه عشاق:

 

بافت نرم و لطيف، عطر سرمست‌كننده و رنگ زيبا از امتيازات اين ميوه تابستاني است. علاوه بر اين هلو داراي مقادير بالايي ويتامين C است. ويتاميني كه روي روحيه و تمايلات عاشقانه شما به شدت تاثيرگذار است.

 

پيشنهاد: هلوي يخ‌زده ويتامين C بالاتري از هلوي تازه دارد. مي‌توانيد اين ميوه را پوست‌كنده، خرد كرده و منجمد كنيد و در فصل‌هاي پاييز و زمستان از آن لذت ببريد.

 

تخم‌مرغ؛ عشق سربسته:

 

تركيبات آمينه و اسيدي تخم‌مرغ توانايي روحي و جمسي افراد به خصوص در روابط زناشويي را به شدت افزايش مي‌دهد.

 

زعفران؛ طلاي سرخ:

 

ادويه معروف ايراني با عطر و رنگ بي‌‌رقيب. همچون رنگ سرخش عشق‌آفرين و شادي‌بخش است. مصرف بيش از اندازه زعفران باعث سقط جنين و ناراحتي كليه مي‌‌شود.

 

نكته: بيشتر ادويه‌جات خاصيتي مشابه و حتي قوي‌تر دارند، مانند زنجبيل، دارچين و فلفل

 

ماهي و ميگو؛ عشق‌آفرين اما رژيمي:

 

تركيبات موجود در گوشت ماهي و ميگو، علاوه بر اينكه باعث تقويت قواي جسمي و روحي مي‌شود، خاصيت آرام‌بخشي نيز دارد. علاوه بر اين مصرف ماهي و ميگو باعث افزايش وزن و چاقي نمي‌شود.

 

نكته: مصرف محصولات دريايي براي آقايان اثربخش‌تر است.

 

موز و خرما؛ پاي ثابت معجون:

 

اصولا بيشتر ميوه‌هاي گرمسيري در صد فهرست مورد نظر ما هستند. در اين بين موز و خرما به دليل در دسترس بودن، قيمت به نسبت مناسب و مزه همه‌پسند جايگاه ويژه‌اي دارند. از مهم‌ترين ويژگي اين دو ميوه، امكان استفاده از آنها در تهيه انواع خوراك و نوشيدني لذيذ و گواراست.

 

معجون عشق

 

مواد لازم براي 4 نفر:

 

شير: 400 ميلي‌ليتر  
توت‌فرنگي: 150 گرم
عسل: 4 قاشق غذاخوري
هلو: 3 عدد

 

يك نوشيدني لذتبخش تابستاني كه به آساني تهيه مي‌شود. استفاده از مواد طبيعي در تهيه اين اسموتي، علاوه بر اينكه سرو آن را براي دوستداران نوشيدني‌هاي بدون شكر به يك انتخاب ويژه تبديل مي‌كند، به دليل سرشار بودن از ويتامين و املاح طبيعي بدن را در شرايط مناسبي قرار داده و در نتيجه شرايط عمومي بدن در وضع مطلوبي قرار گرفته و تعامل با محيط پيرامون بهتر انجام مي‌شود.

 

روش تهيه:

 

هلوي بدون پوست و هسته و توت‌فرنگي را خرد كرده و حداقل يك ساعت در فريزر بگذاريد تا منجمد شود. شير سرد را با ميوه‌هاي منجد در مخلوط‌كن 2 دقيقه مخلوط كنيد تا مايع غليظ شود. در هر ليوان يك قاشق غذاخوري عسل و 2 قالب يخ ريخته و اسموتي را روي آن بريزيد.

 

نكته: مي‌توانيد شير را در قالب يخ ريخته و پس از منجمد شدن همراه ميوه‌هاي يخ‌زده مخلوط كنيد. با اين روش اسموتي غليظ‌تر مي‌شود.

 

نکته: مي‌توانيد شير را نصف كرده و به جاي آن ماست ساده، بستني وانيلي يا بستني توت‌فرنگي استفاده كنيد.

 

پیشنهاد: به جاي توت‌فرنگي مي‌توانيد از موز، انبه يا هندوانه استفاده كنيد.

برچسب ها